Hogyan működik?
Az ipari és az otthoni energiatárolók működési elve nagyon hasonló, az egyes berendezések leginkább tárolási kapacitásban térnek el egymástól. A legtöbb energia tároló akkumulátorokból, inverter modulból, speciális vezérlő modulból és csatoló egységekből áll. Az akkumulátorok lehetnek LV (alacsony feszültségű) és HV (magas feszültségű) változatok.

A tárolók működésének két fő folyamata
(1) ESS töltési folyamat
A töltési folyamat, amely történhet napelempark, szélturbina, dízel generátor vagy alacsony költségű éjszakai hálózati áram felhasználásával.
Mivel ezek mind különböző feszültségű és vezérlésigényű töltési lehetőségek, ezért Önnek és munkatársainknak ellenőrizniük kell, hogy az Ön által megjelölt töltési módokat a kiválasztott termék támogatja.
(2) Energia leadás
Energia leadási folyamat, amely alatt automatikusan leválasztásra kerülnek a fogyasztók a hálózatról és csak a tároló által visszaadott elektromos energia kerül felhasználásra.
Mivel az akkumulátorok csak egyenfeszültséget (DC) tudnak tárolni és visszaadni, ezért szükség van egy beépített (vagy esetleg külön álló) hibrid inverterre, amely képes a hálózati feszültségnek megfelelő 220V váltóáram (AC) előállítására. A vezérlés feladata továbbá, hogy a felhasználó igénye szerint eldönthesse, hogy legyen a hálózatba történő visszatáplálás, vagy kizárólag saját maga kívánja felhasználni a megtermelt és eltárolt energiát.

GYIK
Gyakori Kérdések
Milyen esetben van szükségem energiatárolókra?
Energiatárolók alkalmazását az alábbi esetekben javasoljuk:
(1) Berendezések üzemeltetése, (2) Energiatermelés és fogyasztás eltéréseinek kiegyenlítése, (3) Szünetmentes áramellátás biztosítása.
Milyen hosszú a rendszerek hasznos élettartama?
Berendezéseink tervezett élettartama 15-20 év.
Rendszereink midnegyike a leghatékonyabb lítium-vasfoszfát alapú akkumulátorcellákból épül fel, melyek rendkívüli megbízhatóságot és akár több, mint 6000 töltési ciklust elérő élettartamot biztosítanak.
Az energiatárolók használhatók-e napelemekkel?
IGEN. Az általunk forgalmazott energiatárolók mindegyike kompatibilis a különböző megújuló energiaforrásokat hasznosító kiserőművekkel (pl.: napelemek, szélerőművek).
Mekkora kapacitású energiatárolóra van szükségem?
Az optimális rendszer megtervezése minden esetben az ügyfelek egyedi igényeitől és energiagazdálkodási adottságaitól függ.
Keresse szakértőinket bizalommal, és mi segítünk kiválasztani az Önnek megfelelő energiatároló rendszert!